Teknoloji

Siz isteyin yeter

Müzik, yönler, gidilecek ilginç yerler… Tamamen yeni Infiniti Connectiviti bilgi eğlence sistemi yapmak istediğiniz aktiviteler ve gitmek istediğiniz yerler konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri size sunar.

Yüksek çözünürlükteki grafiklerle 20 büyük Avrupa şehrindeki önemli yerler üç boyutlu olarak gösterilir. Ayrıca Michelin rehberinden güzergâhınız üzerindeki görülebilecek yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

10 GB’lık Infiniti Müzik Kutusuna 300 CD yükleyebilirsiniz. Gracenote® veri tabanından kayıtlı parçalara ait ayrıntılar ekleyebilir ve iPod veya MP3 çalarınızı USB portuna takarak kendi müzik koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Infiniti kontrol sistemi, dokunmatik ekran veya direksiyon simidi üzerindeki düğmeleri kullanarak istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Bluetooth® özelliği sayesinde müzik aktarımı ve cep telefonunuzdan görüşme yapabilirsiniz.

Teknoloji
Teknoloji

Tam kontrol

Aracınız ile öndeki araç arasındaki mesafenin çok kısalması halinde Akıllı Hız Sabitleme Sistemi (ICC)* sizi görsel ve işitsel olarak uyarır. Gerekirse Akıllı Fren Destek Sistemi (IBA) öndeki araçla aranızda olması gereken uygun mesafeyi sağlayana kadar FX’nizin hızını düşürür. Düşük Hızda Takip (LSF) özelliği, ağır ilerleyen trafikte öndeki araçla aranızdaki mesafenin korunmasını sağlamak için akıllıca fren müdahaleleri yapar.

Konforlu ve kullanışlı

Öne, arkaya ve yana takılan kameralar sayesinde park alanlarında rahatça hareket edebilirsiniz. FX50S’de standart olarak sunulan AVM (Çevre Görüntüleme Monitörü) aracınızın etrafında neler olduğunu kuş bakışı gösterir. Bu sayede yakınınızdaki araçlardan veya diğer engellerden tam olarak ne kadar uzaklıkta olduğunuzu görebilirsiniz. FX, tüm bu özellikleriyle sürücülerine üst düzey bir konfor sunuyor.

FX37GT ve FX37S modellerinde standart olarak sunulan Arka Görüntüleme Monitörü, aracın arkasına monte edilen renkli bir kamera vasıtasıyla aracınızın arka kısmında neler olduğunu Araç Bilgi Sistemi monitörü üzerinden görüntüler. Monitör ayrıca geri viteste gerçekleştirilen sürüşlerde sürücüye yardımcı olur.

Teknoloji

Arkanıza yaslanın ve rahat bir nefes alın

FX’de kullanılan tüm teknolojilerin amacı sizin rahat bir şekilde sürüşe odaklanmanızı sağlamaktır. Gelişmiş teknoloji ürünü otomatik olarak kararan elektro-krom aynalar, yansımayı ortamdaki ışık seviyesine göre ayarlayarak parlamayı engeller ve böylece daha güvenli bir sürüş sağlar. Yağmur daha sağanak yağmaya başladığında silecekler hızlanır, hava karardığında ise sensörler otomatik olarak farları yakar.

Çevre Dostu Infiniti